Лінекс при запорах

Лінекс при запорах

Порушення роботи органів травлення, слабка перистальтика, викликана низкою причин, що призводять до утрудненого акту дефекації. Коли неможливість очищення кишечника природним шляхом триває більше 2 діб, діагностується запор. Фармакологічна промисловість пропонує широкий вибір варіантів для вирішення проблеми. Серед таких препаратів – Лінекс. Засіб часто застосовується в терапії розладів кишечника, при лікуванні антибіотиками або відновлення мікрофлори. Як діють ліки, хто може застосовувати, чи є протипоказання – розглянуто в статті.

Принцип дії

Лінекс відноситься до пробіотиків. У ньому міститься бактерин, декількох видів (Лактобактерин, Біфідумбактерин) для поліпшення стану мікрофлори кишечника. Вміст бактерій робить корисним застосування препарату поліпшення роботи шлунка, як перетравлення їжі, посилення перистальтики кишечника. Пробіотик призначається дорослим і дітям. Немає протипоказань при вагітності і годуванні груддю. Дорослим зручно приймати Лінекс Форте у вигляді капсул. Педіатри призначають для дітей засіб у вигляді порошку в саше або в краплях для зручності прийому. Порошок і краплі можна давати в розведеному вигляді з грудним молоком навіть немовлятам.

 

Лінекс від запору призначають курсами. 10 днів достатньо для поліпшення стану мікрофлори. Вже після 3 днів застосування стан поліпшується, запори усуваються, кишечник працює регулярно.

Як засіб від запору Лінекс може допомогти в тому випадку, якщо збій в роботі кишечника обумовлений порушенням балансу корисної мікрофлори. Таке трапляється при неправильному харчуванні, застосування терапії антибіотиками, використання клізм або очищувальних процедур перед дослідженнями або операціями. Дія препарату при запорах м’яке, без протипоказань. Може застосовуватися широким колом пацієнтів. Препарат працює таким чином, що крім заселення травного тракту корисними бактеріями, ще і здатний утримувати вологу. Рідина наповнює відділи кишечника, розм’якшує сухі і затверділі калові маси і виводить з організму. Спостерігається і м’який проносний ефект, що дозволяє набряклі, розм’якшені маси калу швидко виводити, очищаючи кишечник.

Зміст пробіотиків допомагає активізації перистальтики. Деякі пацієнти спостерігають позиви до дефекації і м’яке випорожнення вже через 2 години після прийому засобу. Поліпшення мікрофлори і наповнення кишечника корисними бактеріями підвищує місцевий імунітет органу, в результаті проблеми з випорожненням усуваються швидко і легко.

Використання ліків може бути призначено тривалим курсом. Найбільший курс розрахований на 30 днів. Це потрібно для витіснення патогенної флори корисними мікроорганізмами, необхідними для нормального функціонування органів травлення. При постійних запорах мікрофлора кишечника дуже вразлива, відновлення йде повільно. Нерегулярна очищення викликає скупчення шлаків та інтоксикацію. Для більш якісної терапії Линексом необхідна дієта. Комплексний підхід набагато збільшить ефективність дії ліків і поліпшить стан пацієнта.

Дотримання дієти припускає відмову від гострої і жирної їжі. Правильне харчування, збалансований раціон, прийом Лінексу – усунуть неможливість дефекації м’яко і ефективно.

Але не потрібно плутати засіб з проносним. Його дія не моментальне. Якщо необхідна термінова очищення затору в кишці, то застосовуються інші медикаменти, як клізми або проносні речовини. Лінекс призначений для усунення застійних калових мас та налагодження роботи травних органів в цілому.

Як працює

 

Після прийому лікарського засобу і потрапляння його в організм пацієнта діє наступним чином:

 1. Усуває патогенну мікрофлору, що викликає застійні явища і ослаблену моторику роботи органів кишечника.
 2. Бореться з підвищеним газоутворенням, здуттям живота.
 3. Заселяє корисними бактеріями, выселяющими шлаки і токсини і не дозволяють патогенної флори розвиватися.
 4. Підсилює місцевий імунітет.

Застосування ліків у дорослих і дітей обґрунтовано м’яким дією складу, поліпшує роботу органів травлення. Після Лінексу нормалізується процес очищення кишечника від заторів. Після усунення запору відбувається налагодження регулярного стільця, що дуже важливо при хронічних ускладнень при дефекації.

Безсумнівним плюсом є повна відсутність протипоказань. Це дозволяє використовувати препарат від запору у маленьких малюків. Особливо корисний дітям, які не мають можливості харчуватися грудним молоком або довгостроково перебувають на лікуванні антибіотиками.

Застосування Лінексу при запорах

Лікування запору за допомогою певного ліки залежить від причини появи. Лінекс застосовується в наступних випадках:

 • Довгий курс прийому антибіотиків.
 • Наявність кишкових інфекцій, вірусна діарея, дисбактеріоз.
 • Отруєння неякісною їжею, терапія після отруєнь.
 • Наявність харчової алергії.

Засіб відновлює регулярний стілець, налагоджує акт дефекації м’яко і ефективно. Актуально застосування ліків при запорах, пов’язаних з шкідливими харчовими звичками, недостатнім поступленням рідини в організм. Корисним є використання не тільки в якості усунення застійних явищ, але і в якості профілактики. Пацієнти після хірургічного втручання або досліджень кишечника обов’язково беруть Лінекс для відновлення ушкоджень слизової оболонки або відновлення мікрофлори. Це необхідно для попередження розвитку нерегулярного стільця.

Лікування запору у дітей

Ліки не має протипоказань до застосування в дитячому віці і може застосовуватися для лікування проблемної дефекації у немовляти. Якщо дитині вже виповнився рік – Лінекс можна використовувати. Малюк на штучному вигодовуванні може лікуватися пробіотиком вже на першому році життя. Але у дітей з лактазною недостатністю використання неприпустимо і шкідливо.

Дітям з ознаками застійних явищ у кишечнику призначають ліки за наступною схемою:

 • До досягнення 2 років – 1 капсула 3 рази на день.
 • Від 2 до 12 років – 1-2 капсули 3 рази в день.

Підлітки приймають по 2 капсули на добу.

Доросла людина приймає 1 капсулу три рази в день під час їжі.

Період лікування, тривалість курсу, доза призначається тільки педіатром, і залежить від причин появи запору та індивідуальних показників здоров’я малюка. Батьки повинні мати на увазі, що маленьким дітям не дають капсули. Вона розкривається і висипається вміст у молоко або суміш для годування. Для зручності препарат випускають у формі порошку або крапель. Дитина п’є ліки з пляшечки з соскою.

Варіанти прийому і побічні реакції

Необхідно приймати засіб разом з їжею, після прийому їжі. Краще поєднувати примі з сніданком, обідом, вечерею. При запивании кефіром або ряжанкою ефективність дії препарату збільшується.

Іноді спостерігаються побічні реакції від прийому препарату. Такі випадки трапляються рідко і залежать від:

 • Непереносимості лактози.
 • Індивідуальна реакція організму на препарат.

При появі побічної дії від Лінексу спостерігаються такі явища:

 • Болить живіт, спазми.
 • Алергічні висипання на шкірі.
 • Пронос.
 • Гази, здуття.

 

Якщо препарат викликав появу хоч одного із зазначених симптомів, слід припинити прийом і проконсультуватися з лікарем.

Як підвищити ефективність дії

Спільно із застосуванням Лінексу фахівці завжди призначають корекцію харчування та лікувальну дієту. При комплексному підході запор усунеться в швидкі терміни. Допомогти препарату в налагодженні природного очищення організму допоможуть наступні продукти:

  • Сирі овочі і фрукти.
  • Злаки і крупи.
 • Висівки.

Зазначені види продуктів, що містять клітковину і грубі волокна. Це формує м’який стілець, легко покидає організм. Застосування Лінексу усуває супутні прояви запору як відрижка, здуття живота, підвищене газоутворення. Містяться в препараті бактерії покращують роботу кишечника, не дозволяють патогенної флори розвиватися і впливати на роботу організму. На тлі загального поліпшення роботи органів травлення усувається і запор, і супутні симптоми.

Рекомендується змінити звичний спосіб життя, якщо він пов’язаний з недосыпаннями і стресами. Культура харчування, корекція діяльності благотворно позначиться на здоров’ї організму.

Препарат ефективний і універсальний в застосуванні. Він справляється з запором, налагоджує роботу кишечника і органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту, підвищує місцевий імунітет. Безпека ліків дозволяє застосовувати його для терапії запорів і дорослих, і дітей. Але застосування можливе лише після призначення лікаря і виявлення справжньої причини труднощів при дефекації. Самолікування здатне погіршити ситуацію, ускладнити вилікування істинної причини і привести до необгрунтованих витрат.

Важливо дбайливо ставитися до здоров’я, допомагати організму підтримувати баланс в роботі органів, у тому числі видільної системи. Злагоджена робота органів і систем в організмі забезпечує довге життя та міцне здоров’я.